15 Kasım 2017 Çarşamba

Vücudu Arındıran Zencefilli Detox Suyu - Bitki ve Güzellik

zayıflatan detox suyu

Taze zencefil, içme suyumuzla birleştiği  zaman doğal bir ağrı kesici ve  detox etkili müthiş bir içeceğe dönüşmektedir. Zencefilli detox suyu olan harika içecek, hem bedeninizi arındıracak hemde yağ yakmanızı sağlayacaktır. Zencefil, geçmişten günümüze birçok tedavi yönteminde kullanılmakta ve hem taze hem kuru olarak tüketilmektedir.


Gün içerisinde tüketeceğiniz bu lezzetli su, iştahınızı keseceği için  kilo vermek isteyenlerin işini kolaylaştıracaktır. İçmeye başladığınızda tatlı ve hamur işi krizlerinizin azaldığını fark edeceksiniz. Zencefil, geleneksel tıpta gerek modern tıpta sıkça kullanılan, dünya üzerinde bilinen en sağlıklı bitkilerden biridir. 1 tatlı kaşığı gram zencefil Taze zencefil salatalarda, yemeklerde, içeceklerde kullanılmaktadır. Özellikle taze zencefilin içerisinde yüksek oranda C vitamini bulunur. Taze zencefilin içerisinde %2 protein, %80 su, %1  yağ, %12 nişasta, B3, B6, Demir, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, Potasyum ve Magnezyum bulunmaktadır.

Benim gibi kış aylarında sürekli burnunuzun akmasından korkuyorsanız; grip, nezle gibi rahatsızlıklar geçirmek istemiyorsanız C vitamini bakımından zengin olan limon ve zencefil ikilisinden tabiki faydalanabilirsiniz. Her sene bu içeceği  kış gelemeden içmeye başladığım için soğuk algınlığı hastalıklarından muaf olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.

Zencefilin faydaları

*Yaşlanma

*Soğuk algınlığı

*Mikrop öldürücü

*Kanser üzerindeki olumlu etkileri

*Hafızayı güçlendirme

*Konsantrasyonu arttırma

*Alzheimer üzerindeki olumlu etkisi

*Kan şekerini ve insülin seviyesini dengeler Kandaki yağ düzeyini azaltıp damarların korunmasına yardımcı olur.

*Antioksidan bir bitkidir.

*Ağrı ve İltihaplar üzerinde azaltıcı etkisi vardır.

Gelelim toksinlerimizi atacağımız zencefilli detox suyun tarifine;

3 su bardağı  içme suyuna 1 limon suyunu ekleyin. Küçük bir parça taze zencefili(cevizden biraz küçük olabilir) bu suya rendeleyin. Ve karıştırın. Bu harika karışım vücudunuzu toksinlerden arındırıp, ağrılarınızı dindirmekle kalmaz güne daha enerjik ve zinde başlamanızı sağlar.

Not:

1-  "Vücudu Arındıran Zencefilli Detox Suyu'" nuzu biraz daha lezzetlendirmek isterseniz kırılmış küçük bir parça kabuk tarçın ilave edebilirsiniz.

2- Ben detox suyumu 700 ml olan şişeme sabahtan hazırlıyorum. Gün içerisinde bitiriyorum. Dilerseniz içeceğinizi geceden hazırlayıp sabah hazır halde iş yerinize götürebilir yada evde tüketmeye başlayabilirsiniz.

Sağlık ve Güzellikle Kalın..