23 Kasım 2017 Perşembe

Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar - Bitki ve Güzellik

tok tutan yiyecekler

Korkmadan Yemeye Ne Desiniz? Bitki ve Güzellik

İstediğiniz kadar yiyebileceğiniz harika, sağlıklı 5 atıştırmalık. Sağlıklı bu atıştırmalıklar, hem gün boyunca tok kalmanızı sağlar, hemde enerjinizin düşmemesini sağlar. "Su içsem yarıyor, atıştırmalıkları nasıl yiyeyim?" diyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. İşte size kolay hazırlanabilen vitaminli, lezzetli ve kilo aldırmayan atıştırmalıklar..


Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar ListesiGreyfurt

Yarım greyfurt sadece 52 kalori

Serinletici bir meyve ve sağlıklı bir kahvaltı ürünü olarak tüketilebilir. Bilindiği üzere, antioksidanlar ve vitaminler ile dolu bu meyve tabiki iyi bir atıştırmalık. İnsülin seviyenizi düşürdüğü gibi, yağ yakımınızı da kolaylaştırır. Yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.


Yaban Mersini

1 su bardağı yabanmersini 85 kalori

Kilo almak istemeyenler için harika bir atıştırmalık. Diyet lifi ve doymuş yağ oranının düşük olması, İçeriğinde C ve E vitaminleri ve çeşitli oksidanları barındırıyor olması bakımından muhteşem bir aperatif. Bol bol tüketebilirsiniz..

Tadı biraz Tuhaf!  Yaban mersinini nasıl tüketicez diyorsanız? Dilediğiniz bir öğününüzde  ister yoğurt ile ister mısır gevreğinin içine koyup rahatlıkla tüketebilirsiniz.


Süzme Peynir

1 su bardağı süzme peynir 222 kalori

Büyük bir vitamin ve Kalsiyum kaynağıdır. Yüksek protein içeriği nedeniyle sporculara tavsiye edilir. Yağ birikimizi azaltan ve yağ yakımını hızlandıran süreçte işinizi kolaylaştıracak vazgeçilmez bir atıştırmalıktır. Süzme peynir ve normal peynir arasındaki fark, normal peynirde olduğu gibi sütün preslenip bekletilmesi yerine, sütü kesilmeye bırakıp süzülmesidir. Süzme peyniri meyveyle yada karışık otlarla tüketebilirsiniz. Süzme peynir yüksek derecede "kazein" proteini içerir.
                                                                                                                                         

Patlamış Mısır

1 su bardağı patlamış mısır 70 kalori

Patlamış mısırınız yağa ve tuza bulanmadıysa bundan daha güzel bir atıştırmalık olamaz sanırım. Düşük kaloriye sahip olan mısır aynı zamanda iyi bir lif kaynağıdır. Ayrıca tahıl olarak da yararlı tahıllar listesindedir. Bu sayede tok tutma özelliğini de es geçmemek gerekir.


Kereviz


1 sap kereviz 6 kalori
Önemli bir lif kaynağı olan kerevizin çoğunluğu sudan oluşmaktadır. Bu sebeple istediğiniz kadar atıştırabilirsiniz.
İşte size kilo aldırmayan, sağlıklı ve korkmadan tüketebileceğiniz atıştırmalık listesi..

Sağlık ve Güzellikle Kalın..