1 Ağustos 2017 Salı

Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir? - Eklem Ağrısı için Bitkisel Çözüm

diz ağrılarına bitkisel çözüm

Eklem Ağrıları için Defne Yaprağı Yağı

Her mevsim yeşil kalabilen, yapraklarının kullanım alanı oldukça geniş olan ve güzel kokulu bir çalı veya  ağaç türüdür defne / defne yaprağı .. Yemeklere lezzet kattığı gibi alternatif tıpta da çok fazla yararı vardır.


Bugünkü yararı eklem ağrıları. Eklem ağrılarına olan faydasından bahsedeceğiz. Bu tür ağrılara kimyasal tedavinin yanın sıra en etkili yöntemlerden biri de defne'dir. Bitkisel çözümler arasında Antik Çağlardan beri oldukça popüler olan defne yapraklarının başlıca özellikleri; ağrı, gerginlik ve stresin ortadan kaldırılması, sindirim sisteminin rahatlaması, öksürük ve balgam sorunlarına iyi gelir.
Çay olarak tüketilebilir. Defne yağının da saçlara olan faydasını bilmeyeniniz yoktur sanırım..

Peki eklem ağrıları için defne yaprağı nasıl kullanılır?

Malzemeler

* 15 adet defne yaprağı
* Hava geçirmeyen kavanoz
* 250 ml zeytinyağı ( sızma  ve doğal olacak)

Yapılışı: Defne yapraklarını elimizle parçalayalım. Cam kavanozun içine koyup üzerine zeytinyağını ekleyelim. Kavanozun ağzını sıkıca kapatalım.2 hafta boyunca ağzı kapalı serin ve kuru bir yerde saklayınız. Gün içerisinde ara ara kavanozunu çalkalayınız.

2 Hafta sonunda ağrıyan yerlerinize bitkisel defne yaprağı yağını, eklem ve dizlerinize masaj yaparak uygulayınız. Bölgedeki ağrıların kısa sürede azaldığını fark edeceksiniz.

Hiç yorum yok :