5 Temmuz 2017 Çarşamba

Zayıf, İnce Telli ve Sönük Saçlarınıza Kesin Çözüm - Bitki ve Güzellik

İnce telli  ve oldukça zayıf saçlara sahip olan biri olarak bu konuda çok araştırma yaptım. Ve bu konuda uyguladığım bir çok tariften, kürden  olumlu sonuç aldım. Bugün sizlerle paylaşacağım tarif çok pratik ve sizi hacimli saçlara anında kavuşturacak oldukça ekonomik bir yöntemdir. Bugün sizlerle paylaşacağım tarif Dr. Halit Yerebakan'ın harika yöntemlerinden biri...


Hacimli Dolgun Saçlar için Yeni Tarifimiz

Malzemeler: 
1- Her zaman kullandığınız şampuan
2- Kabartma tozu

Uygulanışı: Her saç yıkamanızda avucunuza şampuanınızı döktüğünüzde 1 tatlı kaşığı kabartma tozunu (avucunuzun yaklaşık 4/1 ' i kadar ) karıştırın. Ve saçınızı bu karışımla yıkayın. Saçlarınızı he daha parlak hemde daha dolgun gözükecektir.

Hacimli saçlara kavuşmanın yolları

1- Öncelikle ince telli ve zayıf saçlarınızı hacimli gözükmesi için sık katlı kestirmeniz daha gür gözükmesini sağlayacaktır. Bunun için saçlarınızı kısaltmanıza gerek yok. Kuaförünüze saçlarınızın boyunu kısaltmadan sık kat atmasını söyleyiniz.

2- Hacimli saçlara kavuşmanın diğer bir yolu saçınıza uygun şampuan ve saç kremi tercih etmenizdir. Alacağınız şampuanların üzerinde mutlaka hacim, volume, kelimeleri olmasına dikkat edin. Ayrıca ikisi bir arada şampuan kesinlikle kullanmayın. Saç kreminiz saçlarınızın sadece ucuna kullanın.

3- İnce telli saçlar sık kırılan, dökülen saç tipleridir. Bu yüzden haftalık bakım hem dökülmeyi durdurur hemde  ihtiyaçları vardır. Kendimin de uyguladığı kolay ve pratik kürler işinizi halledecektir.  http://www.bitkiveguzellik.com/2016/08/ince-telli-ve-dokulen-saclar-icin.html
Hiç yorum yok :