20 Temmuz 2017 Perşembe

Koreli Kadınların Hasarlı Ciltlere Çözümü - Bitki ve GuzellikYaşlılık lekeleri, hiperpigmentasyon, cilt sorunları, cildi beyazlatmak,kahverengi lekeler kısaca cildinizdeki hasarlı bölgelerin kurtarıcısı pirinç suyunun cilt üzerindeki mucize etkisi, eminim ilginizi çekecektir.
Suyla birleşen pirinç fitik asit üretir. Bu madde cilde peeling etkisi oluşturduğundan ölü deriyi atar ve cildin beyazlamasını sağlar. Pirinç suyu aynı zamanda cildi nemlendirir ve gözeneklerin temizlenmesini de sağlar. Cilde düzenli pirinç suyu kullanımı siyah nokta oluşumunu önler ve cildi sıkılaştırır.

Pirinç içeriğindeki para aminobenzoik asit ( PABA ) ferulik asit ve allontoin maddeleri sayesinde güneş koruyucu etkisi de söz konusudur.

Pirinç Suyu Hazırlanışı : 1 çay bardağı pirinç ve 2 çay bardağı klorsuz  su. Pirinçleri öncelikle temiz bir poşetin içine alıyoruz. Daha sonra su bardağın altıya eziyoruz yada kırılmalarını sağlıyoruz. Daha sonra 2 çay bardağı su ile ıslatıyoruz. 3 saat bekletip süzüyoruz. Fıs Fıslı şişeye aktarıyoruz. Sabah ve akşama günde 2 kez cildimize uyguluyoruz.

Not: Hazırlamış olduğumuz pirinç suyumuzu buz dolabında en fazla 2 gün bekletebiliriz.

Hiç yorum yok :