22 Temmuz 2017 Cumartesi

Kolay Kırışıklık Maskesi - Bitki ve Güzellik


Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybeder ve cildin sıkı görünümü azalır. Yapılan araştırmalara göre cildin sağlıklı görünmesini sağlayan ve cilt kırışıklıklarından koruyan bileşenlerin 20 yaşından itibaren her yıl % 1 azaldığını söylüyor. Kırışıklık için bitkisel çözüm ise  kolay kırışıklık maskesinde. Bu maske  düzenli yapıldığı taktirde porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Düzenli bakım, güneşten kaçınmak, günlük cilt bakımına özen göstermek, yediklerimize dikkat etmek, Hyaluronik asit içeren ürünler kullanmak, cildimize uygun nemlendirici ile nemlendirmek kırışıklıkların azalmasında olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.
Bugün sizlerle paylaşacağım tarif işin uzmanı olan, benimde tariflerinden yararlandığım Suna Dumankaya'nın maya maskesi tarifidir. Oldukça kolay, pratik ve ekonomik bir tariftir.

Malzemeler: Yarım paket yaş maya, 1 yemek kaşığı günlük süt.

Yapılışı: Mayayı süt ile krem kıvamına gelinceye kadar ezerek karıştırıyoruz. Temizlenmiş cildimize güzelce sürüp en az 20-25 dk bekletiyoruz. Yüzümüzde kuruyan mayayı önce bir ıslak bez yada tülbent yardımıyla nemlendirip öyle çıkartalım ki temizlemesi kolay olsun. Haftada 1 ya da 2 defa uygulanmalıdır.

Not: Cilt kırışıklıkları için, kırışıklık maskesi haricinde yüz yogasından da faydalanabilirsiniz. Yüz yogası ile yüzümüzdeki kasları çalıştırıp kırışıklıkları giderebilir ve oluşmasını engelleyebilirsiniz.


Hiç yorum yok :