1 Temmuz 2017 Cumartesi

Beyaz Tutkal İle Siyah Noktalara Elveda - Bitki ve Güzellik

siyah noktalardan kurtulma yöntemleri

Kesinlikle yanlış anlamadınız.. Evet beyaz tutkal ile siyah noktalara elveda edeceksiniz. Üstelik çok ekonomik ve pratik yolla kurtulacaksınız bu sevimsiz siyah noktalardan..

Öncelikle "zararlıdır" dediğinizi duyar gibiyim. Bende kuzenim kendi burnuna uygularken aynı tepkiyi verdim. Ancak hassas cilde sahip kişilerinde burnuna rahatlıkla uyguladığını görünce, zararı olmadığını anladım. Beyaz tutkal'ın, kozmetik mağazalarında satılan burun bantlarıyla aynı sonucu verdiğini göreceksiniz.
Siyah noktalar herkesin bildiği üzere, cilt üzerinde biriken yağ, kir, ölü deri ve sebum'dur. Siyah noktalar daha çok yağlı ve karma ciltlerde görülmektedir. Beyaz tutkal aynı burun bantları gibi siyah noktaları anında derinlemesine temizlemektedir.Beyaz tutkal yönteminin bazı sitelerde tüm yüze uygulandığı söylense de, ben sadece burundaki siyah noktalar için uyguladığımdan sizlere de bu konudaki olumlu sonuçlarından bahsettim.

Malzemeler

1- Beyaz ahşap tutkalı

Uygulanışı: Burnumuzu güzelce temizliyoruz. Beyaz tutkalı parmağımızla ince tabaka halinde burnumuza her yerini kapatacak şekilde sürüyoruz. Yaklaşık 25-30 dk kadar kurumasını bekliyoruz. daha sonra yavaş bir şekilde burun maskemizi çekerek çıkartıyoruz. İnanın çıkan sonuca şaşıracaksınız..

Not: Siyah noktalar alın bölgenizde de varsa bu kısımda da rahtlıkla uygulayabilirsiniz. Uygulama zamanı olarak banyo sonralarının etkili olduğunu söyleyebilirim.

Güzellikle Kalınn..