18 Mayıs 2017 Perşembe

Ozonlanmış Zeytinyağı ile Pürüzsüz Cilt - Bitki ve Güzellik

pürüzsüz cilt için ne yapılmalı

Ozonlanmış zeytinyağı, saf oksijenden oluşan ozon gazının belirli bir zamanda zeytinyağı içerisinden kabarcıklar halinde geçirilmesiyle oluşur. Ozonlanmış yağ içerisinde ozonid ve peroksid; virüs, mantar,enfeksiyon ve geçmeyen yaralarda etkili bir öldürücü özelliğe sahip olduğundan bu tür rahatsızlıklarda rahatlıkla kullanılabilir. Porselen gibi bir cilt elde etmek artık çok kolay. Bu mükemmel yağı kullanarak pürüzsüz cilt ile ışıl ışıl parlamaya ne dersiniz?

Öncelikle sizlere bu mucize yağın kullanım alanlarından bahsetmek istiyorum. Ben bu muhteşem Ozonlanmış Zeytinyağını yaklaşık 3 aydır kendi yüzümde kullandım. Ancak, çok daha fazla kullanım alanına sahip olduğu tabiki uzmanlar tarafından da konu edilmiştir.
Akne ve sivicelerde, selülite, cilt kırışıklıklarının giderilmesinde ( bu kısım eminim siz hanımlar içinde oldukça önemli :)) , topuk çatlakları, lazer epilasyon sonrasında, saç dökülmelerinde ve yıpranmış saçlarda, aftlarda, uçuklarda, cilt enfeksiyonlarında, hemoroid tedavisinde, böcek sokmalarında ve cilt kuruluğunda da müthiş bir nemlendiricidir.
 Haftada üç dört defa cildine uygulayan biri olarak müthiş bir leke açıcı ve cilt pürüzsüzleştirici olduğunu söyleyebilirim. Arada içine birazda sarı kantoron yağı da ekleyerek kullanıyorum. Buda minik sivilce, akne gibi durumlara karşı çok etkili bir tedavi oluyor.


Malzemeler
* Ozolanmış zeytinyağı (güvenilir aktarlardan alınız soğuk sıkım olacak)
* Sarı Kantoron yağı ( isteğe bağlı ) Bazı günler ozon yağıyla karıştırılarak kullanılacak - Soğuk sıkım olacak.

Kullanım
* Akşamları yatmadan önce yüzümüzü günlük cilt temizleyici ile güzelce temizliyoruz. Tonik kullanıyorsak tonikliyoruz. Son olarak temiz parmak ucumuz yada kulak çubuğu yardımıyla yüzümüze masaj yaparak uyguluyoruz. Yaklaşık 2 çay kaşığı yeterli olacaktır.

Not: Cilt bakım maskelerinde,ürünlerinde önemli olan cildinizi iyi tanımak.Pürüzsüz cilt herkezin hayali. Ancak, cilt tipinize göre bakım yapmak en güvenli yol. Ozonlanmış zeytinyağı daha çok kuruya yönelik karma ciltler, sivilcelenmeye meyilli hassas ciltlerde kullanılabilir. Cildiniz çok yağlı ise daha farklı kürler uygulanabilir.

Güzellikle ve Sağlıkla Kalın...:))

Hiç yorum yok :