13 Ocak 2017 Cuma

Uzamayan Kirpiklere Etkili Çözüm-Bitki ve Güzellik


Ahhh ahh tüm kadınların sorunu bu kirpikler :)) biliyorum.. Yıllarca, yaklaşık  16-17 yaşımdan beri benimde uğraşlar verdiğim bir durumdu bu  inanın. Kirpik uzatmak için rimeller, ipek kirpikler denemediğim yöntem kalmadı ancak; bugün sizlerle paylaşacağım tarif ile hem kirpiklerin uzayacak hemde gürleşecek. Extra olarak da açık renginden dolayı kısa gözüken kirpiklerinizinde rengini koyulaştıracak.Tariflerini denediğim ve çok güvendiği biri olan Şems Aslanın tarifidir bu.Yıllardır kendimin, etrafımdaki kuzenlerimin, arkadaşlarımın denediği yöntemlerde olumlu sonuç aldığımız oldu, almadığımız oldu. Bu esnada öğrendiğim ve denediğim gözlere pansuman yapıldığı ve bu esnada kirpiklere çok iyi geldiği kanıtlanmış bir içecekten bahsedicem sizlere.İyi demlenmiş  "Siyah Çay"..
Bir çok kadının yorulan gözlerine pansuman olarak yaptığı, makyaj kalıntılarını temizlemek için kullandığı siyah çay ( tabi şekersiz olacak), aynı zamanda göz kanallarının rahatlamasını sağlayan bir mucize bir yöntemdir. Şems Aslan bu mucize yöntemi birde türk kahvesiyle birleştirip muhteşem bir kaş-kirpik güçlendirici losyon elde etmiş. Ve izlediğim videoda deneyen izleyicilerden 40 günün sonunda olumlu sonuçlar alındığını da söylüyor. Tabi makyajla, rimelle falan uyumamak da çok önemli.

Not: Şems Aslan bu losyonun adını ise videoda " sıklaştırıcı, kirpik uzatıcı boya" olarak söylüyor. Yani üçü bir arada.. Tarife gelirsek bu kirpik uzatıcı oldukça pratik ve ekonomik. Yalnız videoda 1 çay kaşığı dese de ben kendime yaparken 2 çay kaşığı koydum çünkü kulak çubuğu ile yaparken biraz fazla olması daha iyi oluyor. Birde hergün taze olarak hazırlanacak. Zaten evimizde hemen hemen hergün hepimizin içtiği içecekler olduğu için ikise de, işimiz kolay..

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı pişirilmiş türk kahvesi 
  • 2 çay kaşığı demlenmiş çay
Uygulanışı: Her gece yatmadan önce kulak çubuğu ile üst taraftan kirpik diplerimize uyguluyoruz.
Sabah kalktığımızda vazelin ile parmak ucumuzla kirpiklerimize masaj yapılmalıdır.(kirpiklerimiz mutlaka nemli kalmalıdır)