31 Ocak 2017 Salı

Kirpik Uzatmanın Bitkisel Yolu -Bitki ve Güzellik

kirpik uzatma

Bugün sizlerle benimde denediğim, tavsiyede bulunduğum ve gerçekten etkili olan kaş kirpik uzatma yöntemi paylaşacağım! Birçoğumuz günlük hayatta kaşlarımızı far yada kalemle dolduruyor, Kaş gürleştirmek ve kirpik gürleştirmek için çeşitli yöntemler deniyoruz. Ayrıca kuaför ve işin uzmanı olan bir arkadaşım her gün kalemle doldurulan kaşların çok daha fazla döküldüğünden bahsetmişti.


Malum esmerler, kumral yada sarışınlara göre kirpik ve kaş konusunda daha şanslılar. Çünkü ben kumralım ve kaşlarımda, kirpiklerimde açık renk. Bu yüzden açık renkli kaş ve kirpiklerin herkesinkinden daha fazla gürleşmesi gerekmektedir. Bu konuda kolları sıvayıp araştırma yaptım ve çevremdeki kişlerden de fikir alıp kaş ve kirpik için en faydalı yağları alıp denedim ve olumlu sonuç aldım.


Malzemeler
  • 1 kapak badem yağı
  • 1 kapak hint yağı
  • 1 tepeleme tatlı kaşığı hindistan ceviz yağı ( tercihen katı ve doğal olandan)
  • 1 ampul e vitamini
Yapılışı: Küçük kapaklı cam bir kavanoza Önce hindistancevizi yağını koyuyoruz.Daha sonra kaynamış suyun içine oturtuyoruz. Sıvı hale gelene dek bekliyoruz. Hindistancevizimiz sıvılaşınca içine diğer malzemelerimizin hepsini koyup güzelce karıştırıyoruz. Bu karışımdan kirpiklerimize sabah ve akşam olmak üzere uyguluyoruz. Makyaj altı içinde uygundur. Kaş içinde aynı şekilde uygulanmalıdır.

Not: Kaş ve kirpik uzatma yöntemi için uygulayacağımız bu serumu günde iki defa uygulayamazsak en azından hergece yatmadan önce uygulanması şarttır..Böylelikle olumlu sonuç alınacağı kesindir.

Hiç yorum yok :