23 Kasım 2017 Perşembe

Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleyici - Bitki ve Güzellik

Evde Yapılan Doğal Makyaj Temizleyici

Makyaj temizleyiciniz mi bitti? Yada artık cilt bakımınızı doğal ve sağlıklı bileşenlerle mi yapmak istiyorsunuz? Evde yapılan makyaj temizleme ürünlerinin en az hazırları kadar etkili olduğunu kullanınca fark edeceksiniz. Güzel ve hasarsız bir cilt için makyaj temizliğinin önemi büyük.  Bu doğal makyaj temizleyici tarifi yoğun göz makyajınızı temizlerken bile oldukça pratik. Üstelik makyajınızı çıkarırken kirpik bakımınızı da yapmaktan geri kalmaz. Ancak, yağlı bir cildiniz varsa bu tarif ile yüz temizliğinde uygulamanız pek doğru olmaz.. Ancak; göz bakımı için bu muhteşem olan bu ev yapımı doğal makyaj temizleyici tarifin ayrılmaz  ikilisi "Gülsuyu ve Zeytinyağı"..
 Ayrıca herkesin bildiği üzere zeytinyağı ve gülsuyu'nun cilt için faydaları saymakla bitmez.. Yoğun bir göz makyajını bile, hafif nemlendirilmiş bir pamuk üzerine az miktarda dökülen saf sızma zeytinyağı ile çıkarabilmek oldukça kolay ve mümkün.

Malzemeler:

1 fincan saf zeytinyağı
1 fincan gül suyu
Bu malzemeleri koyabileceğiniz küçük kapaklı bir şişe yada sprey şişe

Yapılışına gelince;

Aynı orandaki zeytinyağını ve gül suyunu küçük kapaklı şişemizin içine koyuyoruz (bu işlemi küçük bir huni yardımıyla da yapabilrsiniz). Ve çift fazlı makyaj temizleyicimiz hazır. Hepsi bu...

Her kullanımda şişeyi iyice çalkalayın ki zeytinyağı ile gül suyu iyice birbirine karışsın. Ve bu karışımdan pamuğa bir parça döküp makyajımızı siliyoruz. Dar uzun bir şişe kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü hem rahat çalkalanıyor hem de pamuğa dökerken sıkıntı olmuyor.

Artık göz makyajınızı silerken zorlanmayacağınız, evde yapılan makyaj temizleyici tarifi ile hem pratik hem, hem sağlıklı, hemde ekonomik günler geçirmeniz dileğiyle..

Hiç yorum yok :