23 Kasım 2017 Perşembe

Evde Yapılan Doğal Makyaj Temizleyici

Evde Yapılan Doğal Makyaj Temizleyici

Çalışan hanımlar için pratiklik çok önemlidir. Hem ev işlerinde hem de kişisel bakımda. İşin içine kişisel bakım da girince doğallık ve sağlıklı olmak da bizim için ayrı önem kazanıyor. En azından benim için öyle...Bugün sizlere benimde kullandığım evde yapılan doğal makyaj temizleyici den
bahsetmek istiyorum..

Benim gibi düşünenler için bugün çok pratik ve bir o kadar da doğal bir makyaj temizleyici tarifi vereceğim. Ben bunu sadece göz makyajını çıkarmakta kullanıyorum. Yağlı bir cildiniz varsa bu tarifi yüz temizliğinde uygulamanızı önermem. Aksi halde cildiniz iyice yağlanabilir. Bugünkü tarifin muhteşem ikilisi "Gülsuyu ve Zeytinyağı" Ayrıca herkesin bildiği üzere zeytinyağı ve gülsuyu'nun cilt için faydaları saymakla bitmez..

Malzemeler:

1 fincan saf zeytinyağı
1 fincan gül suyu
Bu malzemeleri koyabileceğiniz küçük kapaklı bir şişe yada sprey şişe

Yapılışına gelince;

Aynı orandaki zeytinyağını ve gül suyunu küçük kapaklı şişemizin içine koyuyoruz (bu işlemi küçük bir huni yardımıyla da yapabilrsiniz). Ve çift fazlı makyaj temizleyicimiz hazır. Hepsi bu...

Her kullanımda şişeyi iyice çalkalayın ki zeytinyağı ile gül suyu iyice birbirine karışsın. Ve bu karışımdan pamuğa bir parça döküp makyajımızı siliyoruz. Dar uzun bir şişe kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü hem rahat çalkalanıyor hem de pamuğa dökerken sıkıntı olmuyor.

Artık göz makyajınızı silerken zorlanmayacağınız, evde yapılan makyaj temizleyici tarifi ile hem pratik hem, hem sağlıklı, hemde ekonomik günler geçirmeniz dileğiyle..
Bu arada bu güzel tarif için sevgili dostum Betül  Karataş'a çok teşekkürler..

Hiç yorum yok :