17 Ocak 2017 Salı

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer - Kolay ve Pratik Çözüm

cilt lekelerine doğal çözüm

Cilt lekeleri; güneş lekesi, karaciğer lekesi, yaşlılık lekesi,kahverengi leke, olarak da isimlendirilebilirler. "Melanin" olarak da isimlendirilen derinin boyar maddesinin belli alanlarda fazla miktarda birikmesi nedeniyle gelişmektedir. Neyse ki bu tür sorunlara birçok çözümler bulunmaktadır.


İster koyu ister açık tenli olalım, cilt lekeleri gerçekten rahatsız edici bir durumdur. Cilt lekelerinin cildimizi temizlemek, bakım yapmak, canlandırmak, beslemekten sonra hala orada öylece durmaları bazen gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Yukarıda sayılan nedenlerle birlikte herkesin bildiği gibi lekelerin esas oluşma nedeni güneştir. Güneşten korunmak sadece yaz ayları değil, yıl boyunca devam etmelidir. Bugün sizlerle paylaşacağımız tarif çok kolay, çok ekonomik hemde pratik..:))

1- Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı karbonat ( ingiliz karbonatı tercih sebebi)
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt ( ev yapımı doğal yoğurt tercih sebebi)
2- Malzemeler
  • 1 çay kaşığı ozon yağı
  • 1 çay kaşığı argan yağı
Yapılışı : Yoğurt ve karbonat tahta bir çubuk yada kaşıkla güzelce karıştırılır. Yüzümüze güzelce masaj hareketleriyle sürülür. ( kullanılacak yoğurt, yukarıda da belirtildiği üzere doğal olması önemli ancak o an bulunmazsa hazır yoğur ile de yapılabilir.) Kuruyuncaya kadar bekletilir. Daha sonra temizlenir. Temizlendikten sonra yağlarımız güzelce karıştırılıp yüzümüze yine masaj hareketleriyle yedirilir. Haftada en az 1, en fazla 3 defa uygulanmalıdır. 

Not: İster ellerdeki lekelere, ister vücudumuzdaki lekelere, istersek de cilt lekeleri için rahatlıkla uygulanabilen bir tariftir.