3 Ocak 2017 Salı

Avakado ile Kırışıklıklara Son..

avokado ile kırışıklık maskesi


Merhabalar;
Bilindiği üzere "Avakado Maskesi", protein açısından zengin, enerji değeri çok yüksek olan bir meyve olan avakado ve aynısafa bitkisi ile oluşmaktadır. Bu muhteşem ikili bir araya gelerek vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olduğu gibi yaraların iyileşmesine de yardımcı olur.
İçerdiği doymamış yağ asitleri ile kandaki kolesterolün yükselmesini önler. Kalp ve damar sağlığını korurur. A ,C, E vitaminleri açısından çok zengindir. Bu muhteşem meyvenin faydaları, insan için sağladığı mucizevi etkileri saymakla bitmez.

Aynı şekilde aynısafa bitkisi ( portakal nergizi) de içerdiği bol miktarda C vitamini, uçucu yağlar ve asitler ile şifa kaynağıdır. Vücuda olan faydaları say say bitmez. Cildimizde iyileşmeyen yaralarda egzamalarda oldukça etkili bir bitkidir. Ben bu tarifi hiç vazgeçemediğim  Prof:dr İbrahim Saraçoğlunun kitaplarından birinde okuyup hemen uygulamıştım. Hem oldukça ekonomik, hemde fazlasıyla etkili bir tarif. Düzenli uyguladıktan sonra sadece kırışıklık için değil, cilt tonunuzun açıldığını ve cilt renginiznde eşitlendiğini göreceksiniz.

Biz bugün kadınlar için büyük öneme sahip bir konu olan, yüz kırışıklıklarına iyi gelen tarafından bahsedeceğiz avakado'nun.. Cildimiz yaşımızla beraber nem kaybından da dolayı yavaş yavaş kırışmaya başlıyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için kırışıklık maskesine yani iki adet muhteşem ve mucizevi bitkiye ihtiyacımız var.


" Avakado ve Aynı Safa"

Bu ikili bir araya gelerek kırışıklıkları yok ettiği gibi, aynı zamanda cildinde lekeleri yani lentigosu olanları da sevindirecek bir etkiye sahip.

Malzemeler
  • 1.5 tutam aynısafa
  • 1 su bardağı klorsuz su
  • yarım olgun avakado
Yapılışı: 1.5 tutam aynısafayı 1 subardağı suda 5 dk ağzı kapalı olarak küçük ve kısık ateşte kaynatıyoruz. Ilıyınca süzüyoruz. Bu arada avakadomuzu soyup bir kasede krem kıvamın gelinceye kadar eziyoruz. Tahta kaşıkla eziyoruz. Önceden hazırladığımız aynı safa suyundan 2 tatlı kaşığı avakadomuzun üzerine ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. Krem şeklinde maske kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Daha sonra yüzümüzü güzel yıkadıktan ve temizledikten sonra maskemizi güzelce tüm yüzümüze sürüyoruz. En az 1 saat, en fazla 2 saat bekletin. Haftada iki defa uygulayınız.

Not: Bu kırışıklık maskesini uygularken masaj yaparak, hafiften cildimize yedirerek uygulanması gerekmektedir.