31 Ekim 2016 Pazartesi

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bitkisel Tarif - Bitki ve Güzellik


pürüzsüz cilt için maske


Sağlıklı, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt için ne sihire, nede mucizeye ihtiyacınız var. Sadece kendinize ayıracak zamana ve cildinize uygun bir iki malzemeye ihtiyacınız var. Hem dinlenip, hem güzelleşerek mutlu olmanın keyfine varın..


Öncelikle sevdiğiniz bir müziği açıp rahatlamaya, stresinizi atmaya çalışın. Siz rahatladıkça, içinizdeki stresi attıkça emin olun cildinizde rahatlayıp nefes alacaktır. Yoğun çalışma temposu, kirli hava, sigara dumanı ve strese maruz kalan cildimize bakım yapmak, maske uygulamak çok önemlidir. Tarifimizde bulunan saf zeytinyağı tam bir mucizedir. Bilindiği üzere kalp sağlığından tutun da cilt güzelliğine kadar pek çok konuda imdadımıza yetişir.
"-Yüzüm oldukça pürüzlü ve ne yaptıysam düzelmedi" diyorsanız.. Bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak imkansız değil. Bu tarifi internette limon suyunun faydalarından bahseden bir makaleyi okurken tesadüfen farkettim ve uyguladım. Daha sonra aynı tarifin Suna Dumankaya tarafından da bir gazetede yazdığını görünce tarifin sağlamlığından emin oldum.
Limon suyu antioksidanlar bakımından zengin ve serbest radikallere karşı mücadele eden C vitamini deposudur. Bu tarifi uygulayınca, cildimin yumuşacık olduğunu, parladığını  ve pürüzlerin kaybolduğunu farkettim. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.


Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı saf zeytinyağı
  • Az sıcak su
Yapılışı
  • Tüm malzemelerimizi karıştırıyoruz. Yüzümüzü öncelikle ılık su ile temizleyip soğuk su ile duruluyoruz. Ardından kuruluyoruz. Sonra karışım malzememizden parmak uçlarımızla alıp yüzümüze masaj yapar gibi uyguluyoruz. Yine ılık su ile durulayıp soğuk su ile son durulama işlemini yapıyoruz. Bu tarifi yüzünüz dilediğiniz gibi oluncaya kadar, iki günde bir akşamları uygulayabiliriz.
Pürüzsüz bir cilt uğruna tüm paranızı cilt bakım ürünlerine dökmenize gerek yok. Bitkisel tarifleri ile "Bitki ve Güzellik" denenmiş, kolay, hesaplı ve pratik tariflerle güzelliğinize güzellik katmaya devam edecektir.. :))