5 Ekim 2016 Çarşamba

Fazla Yağlarınızdan Kurtulun - Bitki ve Güzellik

yağ yakıcı tarif


Hastalıkların tedavisi ve vücudun kuvvetlendirilmesi için kullanılan bir yöntem olarak bitkisel ürünlerin kullanımı çok yaygındır. Zencefil kullanımı, daha çok mide sorunları için kullanılsa da faydaları saymakla bitmeyen bir şifa kaynağıdır. Tabi bu kadar geniş yelpazeye sahip bir bitkinin, zayıflama ve yağ yakıcı konusundaki etkisi kesinlikle göz ardı edilemez. Zencefilli çayın kilo konusundaki etkisine inanamayacaksınız!


Diyet sırasında çok etkili bir yiyecek olan zencefil, metabolizmayı hızlandırarak toksinlerin vücuttan rahatlıkla atılmasını sağlar. Günümüzde cilt bakımı ürünlerinde, kozmetik ürünlerinde, kokulu sabunlarda kullanılmakta olup; zencefil sıvı, yağ, toz şeklinde ve taze-kurutulmuş olarak satılmaktadır. Bugünkü tarifin baş kahramanı olan taze zencefil  ile yağ yakımını hızlandıran ve kilo vermeyi kolaylaştıran çayın tarifi:

Malzemeler
  • Bir tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefil
  • 1 salatalık
  • 1 limon
  • 10 tane taze nane yaprağı
  • 1.5 litre kaynamış su
Yapılışı: Öncelikle, 1 tatlı kaşığı zencefilimizi ( 1 limonun çeyreği kadar olabilir) rendeliyor yada minik minik doğruyoruz. Ardından salatalığımızı, limonumuzu halka halka doğruyoruz. Hazır olan tüm malzememizi büyük bir cam sürahiye koyuyoruz. Hazır kaynamış olan klorsuz suyumuzu malzemelerin üzerine ekliyoruz ve son olarak taze naneleride koyup çayın ılımasını bekliyoruz. Sonra buz dolabına kaldırıyoruz. Bu çayı ister ılık ister soğuk olarak tüketebilirsiniz. Tercihen günde 3 bardak yemeklerden önce tüketilmesidir.

Özellikle bel, karın ve basen bölgesindeki yağların yakılmasında etkili olan bu yağ yakıcı içecek, düz bir karına sahip olmak içinde çok faydalıdır. Bu çay, ter atılmasını hızlandırarak yağların yakılmasını sağlıyor. Kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilir ve bölgesel incelme sağlayabilirsiniz. Tabi yediklerinize dikkat ederek.. :)