13 Eylül 2016 Salı

Muhteşem Detoks ve Zayıflama Karışımı

yağ yakıcı detoks tarifiMerhabalar;
Bugün  sizlere Detoks ve Zayıflama Kürü olan bir tariften bahsedeceğim ( Dr. Feridun Kunak Tarifi )Bugün yine kadınlarımızın en büyük sorunu olan kilo kontrolü, bitkisel zayıflama konusunda Dr. Ferudun Kunak'ın bir tarifini paylasacağım. Bir tv kanalında sevgili doktorun program esnasında tarifi verirken karısının bu tarifi uyguladığı ve fayda gördüğünden bahsetmişti. Bunu duyunca dikkatimi çekti ve tarifin içinde nelere var, ne işe yarar araştırmaya koyuldum..


Yeşil Çay: Metabolizmayı hızlandırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, kilo vermeye yardımcı olur, kötü kolesterolü düşürür vs... Bilindiği üzere faydaları saymakla bitmez..

Yeşil Kahve: Uzmanlar "Klorejenik asit" yönünde zengin olan yeşil kahvenin kalp damar sağlığını desteklediği yönünde bilgiler verdiler. Kan şekerini kontrol altına alıp, diyabet riskini azaltır. tabi kontrollü kullanım şartıyla; çünkü fazlası sinirlilik, kalp çarpıntısı, baş ağrısı gibi durumlar oluşabilir.

Zeytin Yaprağı: Kolesterole, şekere, tansiyona iyi gelir. Vücuttaki insülin dengesini düzenler. İçerisinde bulunan "oleuropein" maddesiyle kuvvetli bir antioksidan ve mikrop öldürücüdür. Zeytin yaprağı çayını tok tutma özelliği sayesinde de tüketilmektedir.

Mahlep: İdrar söktürücüdür ve toksin etkisine sahiptir. Kan şekerini düşürücü etkiye sahiptir.


Tarçın: Artık tarçının faydalarını bilmeyeniniz yoktur herhalde ama yinede kısaca bahsedersek; Kolesterol seviyesini dengeler, kan şekeri seviyesini düzenler, unutkanlığa iyi gelir, soğuk algınlığına iyi gelir vs....

Şimdi gelelim bu muhteşem iksirin tarifine;

Malzemeler
  • 10 su bardağı sirke ( cam şişede olup üzerinde organik yada doğal yazanlar tercih sebebidir)
  • 1 fincan yeşil çay
  • 1 fincan dövülmüş yeşil kahve
  • 1 çorba kaşığı toz tarçın
  • 1 çorba kaşığı yada bir avuç zeytin yaprağı ( havanda dövülmüş yada elinizle ufalanmış)
  • 1 tatlı kaşığı mahlep

Yapılışı: Öncelikle büyük ve cam olan bir kaseyi önümüze alıyoruz. İçerisine sırasıyla önce 10 su bardağı sirkemizi boşaltıyoruz. Üzerine yeşil çay, dövülmüş yeşil kahve, dövülmüş zeytin yaprağı, toz tarçın ve son olarak mahlep'i ekliyoruz. Ve tahta kaşıkla güzelce karıştırıyoruz. Üzerine bez örtüp bir hafta bekletilecek ve bu bir hafta boyunca günde birkaç kez tahta kaşıkla karıştırılacak. Daha sonra bu süre sona erdiğinde karışımımız süzülecek.

Kullanımı: Bu zayıflama kürü her yemek aralarında ya da midenizde herhangi bir sorun yoksa her yemekten yarım saat önce, bu muhteşem zayıflatan içecek olan iksirimizden, 1 çorba kaşığı alıp bir su bardağı suya ekleyip karıştırıp içiyoruz. Hepsi bu kadar..

Şifa Olsun..:))