29 Eylül 2016 Perşembe

Kırılan Saç Uçları İçin Maske - Bitki ve Güzellik

saç uçları için bitkisel tarif

Merhabalar;
Kırık saç uçları herkesin bildiği üzere, saçımızın sürekli kestirilmesi gereken bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.-Saçlarım, çok kırıldı; azıcık uçlarından aldırsam iyi olur!
Cümlesini hemen hemen tüm kadınlar mutlaka kullanmıştır. Çünkü bu sorun, saçlarımızın hem görüntüsünü, hemde sürekli kestirildiği için uzamasını engellemektedir. 


Birde bu duruma sadece uçlarından 1- ya da 2 santim kesilsin dediğiniz halde, saçlarınızdan koca bir tutam kesen kuaförlerde eklenince kırıkların oluşmasını engellemek ve oluşan kırıkları gidermek şart oluyor. İşte tam burada kırık saç uçları için bakım tarifleri devreye giriyor.

Saç uçları için doğal olan bu bitkisel tarif, kuzenim sayesinde öğrendiğim ve uyguladığım bir tarif. Ayrıca kolay ve hızlı sonuç alabileceğiniz bir tarif. Öncelikle, saç uçlarına zarar verecek faktörlerden de uzak durmak önemli! Saç kurutma makinesi, fön makinesi, maşa, düzleştirici, sert şekillendiriciler tabi ki hemen herkesin evinde bulunan (bende dahil olmak üzere :)) sık kullanan biri olarak) sık sık kullanılan ve saçı oldukça fazla hırpalayan aletlerdir. Günlük yaşantımızda bunları aza indirmek çok önemli. Saç uçlarının kırılmasına sebep olan diğer önemli sebepse, saç uçlarının nemsiz kalmasıdır.  Nemsiz kalan saç çok çabuk zarar görür. Düzenli bakım önemlidir. Saçlarınızı yıkadığınızda mutlaka, saç tipinize uygun saç maskesini yada saç kremini saç uçlarınıza uygulayın. Bu saçınızın nem dengesini koruduğu gibi, kolay taranmasını sağlayacaktır. Kolay taranmayan, dolaşan saçlar, fırça darbeleriyle kırılmış ve yıpranmış olacaktır.


 Gelelim Kırılan Saç Uçları İçin Maske Tarifimize..

Malzemeler
  • 1 çorba kaşığı badem yağı ( tercihen doğal, soğuk pres badem yağı)
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 yumurta beyazı
Yapılışı: Öncelikle yumurta beyazını çubuk blendır ile iyice köpürene dek çırpıyoruz.( çatal ile çırpsanız da olur, ancak köpüren yumurta saça daha kolay uygulanıyor) İçerisine badem yağınızı ve donmamış dışarda bekleyen, akışkan olan balınızı ekleyip, güzelce karıştırıyoruz. Bu maskeyi saç uçlarımıza güzelce yedirip en az iki saat bekletiyoruz. Saç tipinize uygun şampuanla yıkıyoruz.Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 defa uygulayabilirsiniz..  Hepsi bu kadar :))