27 Eylül 2016 Salı

Uzamayan Kirpiklerinize Etkili Ve Doğal Çözüm


Uzun ve gür kirpikler yaygın güzellik anlayışına göre artı sayılır. Güçlü, şöyle upuzun kirpikler her kadının hayalidir. Kirpik dökülmesi, uzamayan, inatçı, kısa kirpikler artık kaderiniz değil! Doğal ve bitkisel yöntemlerle kirpiklerinizi besleyerek daha güçlü ve uzun olmasını sağlayabilirsiniz..Suna Dumankaya'nın bu harika formülünü herkes kolaylıkla evlerinde deneyebilir. Ancak; kirpik dökülmesi; yoğun makyaj, yetersiz beslenme, cilt hastalıkları, troid rahatsızlıkları, arpacık, stres gibi birçok yaygın sebepten kaynaklanabilir. Buna sebep bir rahatsızlık bulunuyorsa tabi ilk olarak konunun uzmanı tarafından tedavi edilip, sorunun kökten çözülmesi gerekmektedir. Bitki ve güzellik bugün sizlerle, denenmiş ve çok kişiden olumlu sonuç almış bir tarifi paylaşacak. Üstelik bu tarif hem ucuz, hem pratik, hemde etkili..

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı vazelin
  • 1 tatlı kaşığı  lanolin
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
Yapılışı: Bu üç malzemeyi bir cezvenin içine alıp benmari usulü ısıtıcaz. Benmari usulüne gelince; Tüm malzememizi cezveye alıyoruz.Daha sonra ateşe dayanıklı, başka geniş geniş bir kabın içine yarısına gelene dek su koyup ocağın altını yakıp, suyumuzun kaynamasını bekliyoruz. Su kaynayınca cezvemizi bu suyun içine oturtup, cezve içindeki malzemelerin eriyip akışkan hale gelmesini sağlıyoruz.Ocaktan indirilen kirpik serumumuzu ılıyınca parmak ucumuzla yada popiks yardımıyla kirpik dibinden başlayarak ucuna kadar sürüyoruz. Kalan serumu ağzını kapatıp kaldırıyoruz. Bu işlem her gece yatmadan önce yapılmalıdır. Ayrıca bu yöntem kaş içinde kullanılabilinir.

Not: Kirpik dökülmesi için uyguladığımız bu formülde kullanılan malzemelerden, badem yağı alırken kutunun üzerinde soğuk pres, lanolin alırken ise doğal yazmasına dikkat edilmelidir. Bu tür ürün kullanımı kirpiklerin uzaması için daha etkilidir.