7 Eylül 2016 Çarşamba

Gençleştiren ve Vücudu Arındıran Maydanoz Kürü


Merhabalar;

Bugünkü kürümüz, vücudumuz için muhteşem etkiye sahip,vücudumuzu kimyasallardan uzaklaştırıp zararsız hale getiren, karaciğer dostu olan, karaciğerin rahat çalışmasını sağlayan ve dolayısıyla cildimizi güzelleştirip gençleşmemizi sağlayan harika bir tarif. Benim için  yeşil smoothie olan maydanoz kürü tarifi..

Prof dr. İbrahim Saraçoğlu bir tv programında bu kürden bahsederken annemin dikkatini çekmiş ve sağladığı yararlar hakkında detaylı bir araştırma yapmıştık. Vücudu arındırdığı gibi aynı zamanda kronik yorgunluğa ve hiç bitmeyen bir halsizliğiniz varsa kürü uyguladıktan bir süre sonra üzerinizdeki etkiyi göreceksiniz. En azından annem uyguladıktan sonra halsizliği konusunda fayda gördüğünden bahsetmişti. Ayrıca dr.İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürünün  karaciğeri çalıştırdığı ve vücuttan toksinleri attığı için kişiyi bir miktarda zayıflattığından da bahsetmişti.
Biz tabi bizi ilgilendiren kısım olan vücudu arındırıp güzelleştiren kürümüzden bahsedelim.


Malzemeler
  • 15-16 adet taze maydanoz ( saplarıyla olacak)
  • Yarım limon suyu
  • Yarım bardak klorsuz su

Yapılışı: Maydonozlarımızı elimizle biraz parçalayıp alıp mutfak robotu yada blendırımızın içine koyuyoruz. Ardından yarın limon suyu ve klorsuz suyumuzu ekleyip robotu çalıştırıyoruz. İyice ezilip karıştırdıktan sonra kahvaltılardan yarım saat önce aç karnına hepsi içilmelidir. 15 gun uygulanıp bir hafta ara verilmeli ve daha sonra tekrar 15 gun uygulanmalıdır. 5-6 ay durumunuza göre kürü bu şekilde uygulayabilirsiniz. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.
Bu maydanoz kürü bir gençleştirme formülü oolduğu kadar, vucudu yabancı kimyasallardan arındırma kürüdür. Bu kürü uygulamaya başladıktan sonra sabahları gune daha zinde, enerjik ve dinamik başladığınızı fark edeceksiniz.

Not: Düşük tansiyonunuz varsa maydanoz kürü tarifi dikkatli kullanılmalıdır. Hamileliğin ilk 3 ayında düşük tehlikesi olabileceği için kullanılmaması tavsiye edilir.