8 Eylül 2016 Perşembe

Faydalı ve Doğal Zayıflama Suyu

zayıflama suyu

Merhabalar;

Bilindiği üzere, suyun vücudumuz için faydaları saymakla bitmez. Özellikle doğal zayıflama konusundaki etkisi çok çok önemlidir. Ama bugün sizlere zayıflatan mucizevi sudan bahsetmek istiyorum. Dr Ferudun Kunak'ın  bitkisel zayıflama tarifi olan bu su, metabolizmayı hızlandırdığı gibi, bağırsakları da çalıştırmaktadır.

Bu mucizevi suyun bir özelliği de alkali olmasıdır. Alkali su, muhteşem bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Vücuttaki asit/alkali dengesini korumakta olup, vücudu asidik toksinlerden arındırmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere; bir su bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırıyor ve 3 dk dinlendirip içiyoruz. Böylece vücut direncimizi de arttırıp, kendimizi hastalıklardan korumuş oluyoruz. Bu karbonatlı suyu istikrarlı bir şekilde uygularsak vücudunuzdaki değişikliklerin kısa sürede farkına varacağınıza emin olabilirsiniz. Bu karbonatlı su "Kemal Milar" tarafından gündeme getirilmiş, daha sonra pek çok kişi tarafından internet ve televizyon kanallarında bu konu hakkında bilgiler verilmiştir.

Birde alkali suyun yanında bu mucize zayıflama suyu, yüksek alkali düzeyine sahip yiyecekler olan yeşil elma ve limon'uda içermektedir. Tam anlamıyla sağlıklı bir su olan bu zayıflama suyunun tarifine gelirsek;

Zayıflama Suyu Malzemeleri
  • Yarım elma dilimlenmiş
  • 1 adet limon
  • 1 çay kaşığı ingiliz karbonatı
  • 1 tane kabuk tarçın
  • 1 litre su ( klorsuz)
Yapılışı: 1 litre oda sıcaklığındaki suyumuza tepeleme 1 çay kaşığı karbonatımızı ekliyoruz. Güzelce karıştırıp erimesini bekliyoruz. Bu sırada elmamızı ince ince dilimliyoruz.Limonumuzu da kabuklarıyla birlikte dilimliyoruz. Daha sonra dilimlenen elma ve limonlarımızı karbonatlı suyumuzu ekliyoruz. Son olarak kabuk tarçını da koyup zayıflama suyumuzu 3-4 saat dinlendiriyoruz. Daha sonra soğuk veya buzlu olarak tüketilebilir. Günlük olarak 1 litre tüketilmelidir.
Bu doğal zayıflama suyu yaz aylarında gerçekten çok iyi gidiyor. İnsanı serinlettiği gibi, zayıflatan kür olduğu da düşünülürse gerçekten harika.. Benden söylemesi..

Şifa Olsun..:)