27 Eylül 2016 Salı

Doğal Yüz Liftingi-Bitki ve Güzellik
Yüz Liftingi, işin uzmanları tarafından bio face lift'te denilen, homeopatik ilaçlar kullanılarak cildin kendi kendini yenilenmesi sağlanıyor. Biz bugün bitki ve güzellik'de, kırışıklıklara doğal çözümler, bitkisel çözümler getirip; doğal yüz liftingi konusundan bahsedeceğiz. Bu kırışıklık maskesi ile göz altı çizgilerine, yüz kırışıklıklarına son vereceğiz..

Maya maskesi cildin nemlenmesi, yenilenmesi ve bakterilerden arındırılması için gerekli olan mineraller bakımından zengin bir maskedir. Düzenli olarak kullanıldığında kırışıklıkları azaltır ve cildin yağ dengesini sağlar. Ayrıca maya maskesi dermatit ve egzama gibi cilt hastalıklarında görülen belirtileri hafifletmek için profesyonel tedaviye ek olarak da uygulanabilir. B kompleks açısından zengin olan bu maske sivilcelerden korunmaya, yaşlılık belirtilerinin azalmasına, cilt kuruluğuna, cilt lekelerine ve yüzünüzde oluşan çoğu problemin giderilmesinde gerçek bir çözüm kaynağıdır. Bilindiği üzere diğer adı  "Riboflavin" olan B2 vitamini yeni cilt hücresini tetikleyerek cildin yenilenmesinde etkili bir vitamindir. Bu tarifi Suna Dumankaya'nın katıldığı bir tv programında izleyen ve uygulayıp olumlu sonuç alan bir arkadaşımdan öğrendiğimi de belirtmek isterim..

Gelelim Doğal Yüz Liftingi'nin tarifine;

Malzemeler
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya
  • 1 tatlı kaşığı süt
Uygulanışı: Öncelikle cildimizi güzelce temizliyoruz. Daha sonra 2 damla sıkılmış limonlu su ile yüzümüzün her yerini tonikliyoruz.( limonlu su hem alkali, hem yüksek C vitamini olduğu için cilde faydası büyük). Mayayı süt ile maske kıvamına getirene dek eziyoruz. Bunu yaparken metal kaşık kullanmamanız daha iyi olur. Daha sonra maskemizi yüzümüze uygulayıp, 20 - 25 dk bekletiyoruz.
Eğer vaktiniz varsa bu kırışıklık maskesini bekletirken, sıcak suya batırılıp sıkılmış havluyu maskenin üzerine yüzümüze yerleştirip bekletirsek( sıcak havlu kompres), maskeniz daha etkili olacaktır. Tabi bunu yaparken uzanmanız gerekecektir. Hepsi bu kadar...