9 Ağustos 2016 Salı

Uzamayan Tırnaklara Son!-Bitki ve Güzellik

uzamayan tırnaklar için doğal yöntem


Uzamayan tırnaklara, güçsüz tırnaklara karşı, güzel, canlı tırnaklar benim gibi tüm kadınların hayali eminim. Güçsüz tırnakların birçok sebebi olabilir. Genetik, yanlış bakım ve ihmal, sürekli deterjan gibi kimyasal maddelere maruz bırakmak, Devamlı oje, tırnak cilası v.s kullanarak tırnaklarımızı havasız bırakmak tırnakların sararmasına ve güçsüzleşmesine neden olabilir. Tırnaklarınız kırılıyor, benim tırnaklarım gibi sık sık soyuluyor ve uzaması mümkün olmuyorsa, iş yoğunluğundan dolayı sıkça manikür pediküre ve bakıma vakit bulamıyorsanız denediğim ve olumlu sonuç aldığım basit ve etkili tariflerden sizlere bahsedeceğim.1- Limon ve zeytinyağı 


Bir-iki çay kaşığı doğal sızma zeytin yağına 3-4 limon suyunu ilave edin. Daha sonra gece yatmadan hemen önce tırnaklarınıza masaj yaparak sürün. Eldiven takarak sabaha kadar bekletin.

2- E Vitamini 

Eczaneden alacağımız e vitamini ile uygulayacağımız bu formül hızlı ve etkili. Tırnaklarımıza 1-2 damla e vitamini damlatıp masaj yaparak ovuyoruz. Eldivenimizi takıp gece bekletiyoruz.


Sağlıklı ve güçlü tırnaklar için tabi sadece dıştan etki yetmez. Uzamayan tırnaklarda Sağlıklı beslenmemiz de gerekir. Protein ağırlıklı gıdalar tüketmeli ve doktorunuza danışarak tırnak için önemli olan biotin takviyesi de kullanabilirsiniz.

Benim 1.5 ay düzenli uyguladığım limon-zeytinyağı karışımının sonucunu aşağıda görebilirsiniz. Tabi arada daha önceden aldığım e vitamini ile de masaj yaptığım oldu :))