31 Ağustos 2016 Çarşamba

Sivilceler İçin Etkili ve Doğal Tonik

sivilceler için doğal tarif

Ben çok fazla sivilce sorunu yaşayan biri değilim; ancak regl dönemlerinde yüzümde oldukça yoğun yaşadığım bir sorundu. Çok yakın bir dostumun da sürekli olarak cildinde minik sivilcelerin çıktığını ve bundan yakındığını görünce araştırmaya başlamak üzere sivilceli cilt ve bitkisel tonik tarifi için kolları sıvadık..

 Kimyasal olmadan bu sivilceleri nasıl geçiririz diye araştırma yaparken, çok sevdiğim ve kürlerine hep güvediğim Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlunun bir tv programında yüzdeki sivilceler hakkında tarif verdiğini annem sayesinde öğrenmiş oldum.
Küçük bir internet araştırmasından sonra Tarifin Mucize ikilisi'nin "Elma Sirkesi ve Maden suyu" olduğunu görmüş oldum..
Ben bu kürü sadece sivilce için değil yaz akşamlarında mutla maden suyu içen biri olarak şişenin dibinde mutlaka bırakıp elma sirkesiy karıştırıp heme cildime uygularım. Çünkü elma sirkesi ve maden suyunun sadece sivilce için değil cilde daha birçok faydası olduğunu öğrendim.


Malzemeler
  • 1 kahve fincanı maden suyu ( sade olanlardan )
  • 1 kahve fincanı elma sirkesi ( tercihen doğal  yada organik )
  • Spreyli şişe
Yapılışı: İki malzememizi cam bir kapaklı kasede karıştırıyoruz. Sabah akşam olmak üzere pamuk yardımıyla ya da spreyli şişe yardımıyla yoğun olarak sivilcelerin üzerine tampon yapar gibi toniğimizi uyguluyoruz. Kalan toniğimizi tüm yüzümüze uygulayıp 30-40 dk bekletip yıkıyoruz. Hepsi bu kadar...:)

Ne İşe Yarar
  • Cildi güçlendirir, gözenekleri sıkılaştırır.
  • Sivilcelerin geçmesinde etkilidir.
  • Cilt temizliğini sağlar
  • Cildin PH dengesini kurarak sivilce ve bakteri oluşumunu engeller.
  • Cilt lekelerinde, lekelerin renk tonlarının açılmasında etkilidir.
Not: Bu sivilceli cilt için yapacağınız bitkisel tonik tarifinde kullanacağınız elma sirkesi, evde yapılan yada marketlerde üzerinde organik yada doğal yazandan olursa çok daha iyi olur. Ancak mutlaka kullanacağınız sirke cam şişede satılandan olsun..