8 Ağustos 2016 Pazartesi

Kirpik Uzatma Yöntemi-Bitki ve Güzellik

kirpik uzatma tarifi


Kirpiklerinizin kısaldığından şikayetçi iseniz, kirpik uzatma ve kirpiğin doğal yollarla nasıl uzatılacağını ve nasıl gürleştiğini deneyerek hep beraber göreceğiz.Yalnız yöntemimize geçmeden ufak bir ayrıntıdan bahsetsem iyi olur sanırım.. :) Kirpik uzatma konusunda sabırlı olunmalıdır. Çünkü kirpikler vücutta en yavaş uzayan kıllardır. Yaklaşık 10 yıldır demediğim kullanmadığım kozmetik ürünü, kirpik uzatıcı serum,bakım yağları kalmadı. 

Hatta bir ara duyduğum göz tansiyonu için kullanılan (glokom içeren) göz damlaları bile kullandım.( yanlış olduğunu bile bile) yalnız bu göz ilaçları kirpiği uzatıyor uzatmasın da ilacı bıraktığınız anda tekrar eskisine dönmeye başlıyor. Bu yüzden denemeye bile gerek yok boşuna zararını almış oluyorsunuz.

Blog'da sizlere kendi yaşadığım deneyimlerden bahsedeceğim..


1- Badem yağı ve hint yağı bu iş için vazgeçilmezlerden; ancak düzenli ve her akşam yatmadan önce popiks yardımıyla sürülmesi gerek. İkisini aynı ölçüde karıştırarak kullanabilirsiniz. 2 ay sonra farkı göreceksiniz.

2- Vazelin muhteşem bir besleyicidir. Şuan benim hem kaşıma, hem kirpiğime kullandığım vazgeçilmez bir üründür vazelin. Akşamları yatmadan önce mutlaka makyajımı çıkartır vazelini kirpiklerimi ovalayarak sürerim. 

Bu iki yöntemi de  kullandım gerçekten işe yarıyor ama daha sonra kirpiklerinize bakmaz iseniz, makyajla uyursanız, ve yukarıda bahsettiğim bakım ürünlerinden düzenli kullanmaz iseniz, sonuç benim yaşadığım sonuç olur. Yani dökülme kısalma,kırılma :(((


Ben şimdi kirpik uzatma yöntemi olarak 2 aydır vazelin kullanıyorum düzenli olarak.  Yukarıdaki resimlerde 2 ay öncesi ve sonrası bulunuyor. 2 ay önce rimel sürdüğümde yine kısa duruyordu şimdi ise daha iyi görünüyorlar. Tabi bana göre..Bugünden itibaren sabah vazelin akşamları hint ve badem yağı olarak devam edicem. Sonuçları sizlerle tekrar paylaşırım.