18 Ağustos 2016 Perşembe

İnce Telli Saçlara Bitkisel Hacim - Bitki ve Güzellikince telli saçlar için tarif

İnce telli saçlara sahip iseniz, sönük, mat ve cansız mı?  Ya da çabuk yağlanan ve ince telli saçlar gibi sorunlu bir saç tipiniz mi var? Bugün sizlere tamamen kendi saçlarımda denediğim ve çok olumlu sonuçlar aldığı basit ve etkili bir tarif paylaşacağım.

Benim saçlarım kuru,mat ve cansız. Bu yüzde her saba saçımı yıkamak ve şekillendirmek zorunda kalıyordum. Ama şampuanımın içene koyduğum bu tarif gerçekten saçlarıma hacim katmakla kalmayıp, besleyip canlandırdı da.

Saçlarınızın daha gür ve hacimli görünmesi için iki mükemmel besin bir araya geliyor. Bal ve Tarçın..

Malzemeler
*1 çay bardağı hazır klorsuz su
*1 yemek kaşığı toz tarçın
*1 yemek kaşığı doğal süzme bal
*Şampuan ( saç yapımıza göre seçilmiş)

Yapılışı: Suyumuzu kaynatıp içine tarçınımızı ekleyip kısık ateşte 4-5 dakika kaynatıyoruz. tarçın kaynadıktan sonra pelte kıvamında oluyor. Kaynadıktan sonra ılınmaya bırakıyoruz. Ilındıktan sonra 1 yemek kaşığı balımızı da ekleyip iyice karıştırıyoruz. Şampuanımızın içine karışım losyonumuzu ekleyip iyice çalkalıyoruz. Her kullanımdan önce mutlaka çalkalamalıyız. Şampuanımızın renginde tarçınımsı bir renk değişikliği oluyor. Telaşlanmayınız :)) Saçlarınızı şampuanladıktan sonra 1-2 dk bekletiniz ve iyice durulayınız.

İnce telli saçlar mutlaka katlı kesilmeli banyoda sadece uçlarına saç kremi sürülmelidir.Böylelikle saçlarınızın daha kolay şekil aldığını göreceksiniz.