22 Ağustos 2016 Pazartesi

Hızlı Saç Uzatma ve Saç Çıkarma Tarifi

saç uzatma tarifi


Konu başlığı itibariyle kulağa hızlı saç uzatma, saç çıkarma fikri çok hoş geliyor değil mi? Bence de...:)
Çünkü bende ilk gördüğümde çok sevinmiş ve gerçekten böyle bir şey evde doğal yollarla mümkün mü diye kendi kendime sormuştum. Şimdi başlığı görüce sizinde kafanızda soru işaretlerinin oluştuğuna eminim. Şimdi sizlere içtenlikle cevap veriyorum "Evet gerçek" uygulayacağınız, sizlerle paylaşacağım tarif ile hem saçlarınız beslenip canlanacak, hem hızlı uzayacak, hem de dökülme sorununuzu kısa sürede durdurup, zamanla yeni saçların çıkmasına sebep olacak.

 Ancak; yoğun ya da uzun süredir saç dökülmesi olan ve ne kullanırlarsa kullansınlar geçmeyen arkadaşlar,  mutlaka kan tahlili yaptırmaları gerekmekte. Çünkü arkadaşlarımın bazılarında hormonel, bazılarında da vitamin eksikliğinden ötürü saç dökülmesinin meydana geldiğini gördüm. Bu tür rahatsızlıklarda saça dışarıdan yapılan bir tedavinin faydasının çok olmadığını gördüm. Ancak teşhis konulup tedaviye başlanırsa o zaman saça dışarıdan yapılan kür fayda sağlar.

Benim sizlerle paylaşacağım tarif, öncelikle benim denediğim ve kesin sonuç aldığım bir tarif olduğunu söylemem gerek. Saçlarım yapı gereği çok ince telli olduğu için çabuk kırılan ve dökülen bir yapısı var.Zaman zaman buna saç boyaları ve mevsimsel dönemlerde eklenince saç dökülmemde haliyle artıyor. Sizlerle paylaşacağım tarif basit çok basit, ucuz ve çoookk etkili.


Malzemeler
  • Bir baş sarımsak (yaklaşık 16-17 diş) * Kullanacağınız sarımsağın doğal olmasına dikkat ediniz. Çünkü piyasada çin sarımsağı olarak bilenen çok iri diş olan, faydasız sarımsaklar da bulunmaktadır.
  • Yarım bardak süt
  • Saçınıza uygun Şampuan ( ben bu kürü uygularken aktarlarda satılan mecit efendinin ısırgan otlu şampuanı ya da sarımsak şampuanını kullandım)
Saçlarımız sarımsak kokar mı? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Asla kokmuyor. Sütü bu yüzden kullanıyoruz zaten.

Yapılışı: Cezveye sarımsaklarımızı ve sütümüz alıp 3-4 dk kaynatıyoruz. Ilımaya bırakıyoruz. Ilıdıktan sonra sarımsakları tahta havanda yada tahta kesme panosunda metal olmayan bir aletle  eziyoruz. ( benim havanım ve ezme çubuğu tahta. Ama sizin hazırda yıksa tahta kesme panosunda bardak altıyla ezebilirsiniz.  Hazırladığımız sarımsakları şampuanımızın içine alıyoruz ve güzelce çalkalıyoruz. Her kullanımdan önce çalkalıyoruz. Ve saçlarımızda istediğimiz sonucu alana kadar sürekli olarak tekrarlıyoruz. Doğal olduğu için dilediğiniz sürede kullanabilirsiniz.
Bu hızlı saç çıkarma ve saç çıkarma yöntemi görüldüğü üzere hem ucuz hemde kokusuz :)
Hepsi bu kadar..