22 Ağustos 2016 Pazartesi

Cilt İçin Doğal Tonik Tarifi

evde tonik tarifi

Merhabalar, bugün sizlere evde yapabileceğiniz, yüksek vitamine sahip cilt temizleyici etkisi olan, doğal tonik tarifi 'nden bahsedeceğiz.. Bu toniğin tarifini bir tv kanalında işin uzmanı olan Pervin Bulgak tarafından anlatılırken duydum ve cildime uygun olduğu için hemen aktara gidip, malzemeleri aldım. Bu bitkisel tonik ile cildinize hem sıkılaştırıcı, hem temizleyici ve cilt pürüzlerin giderici etkisi olacağını göreceksiniz. Bayan ve erkekler kullanabilir. Erkeklerin traştan sonra yanma ve batmaları olursa, bu tonik rahatlıkla kullanılabilinir. Tamamen doğal olan ve hiçbir kimyasal içermeyen bu tonik cam bir şişeye konulup buz dolabında 4 gün saklanabilir.

Ben sivilcelenmeye müsait, karma bir cilde sahibim. O yüzden benim gibi cildi olanlar, cilt temizliğinde çok dikkatli olmalı ve her gün sabah akşam cilt toniği kullanmalı ve hemen ardında cildine uygun nemlendiricisini sürmeli. Ben yağsız nemlendirici kullanıyorum. Sivilcelenmeye müsait  ciltler için uygun olanı bu diye düşünüyorum.

Maydanoz tohumu ve kuşburnu C vitamini açısından oldukça zengindir. Bilindiği üzere C vitamini cilt için oldukça önemlidir. Cilt üzerindeki bakterilerin dağılmasında etkili olduğu için ergenlik çağında çocuğu olanlar da rahatlıkla çocuklarının cildinde kullanabilirler.


Tonik Tarifi Malzemeleri
  • Yarım çay bardağı kuş burnu
  • Yarım çay bardağı maydanoz tohumu
  • 1.5 su bardağı klorsuz hazır su ( kaynamış olacak)
Yapılışı: Malzemelerimizi bir kapta karıştırıyoruz. (Ben kuşburnuları koymadan önce bıçağın ucuyla hafif delikler,kesikler attım). Üzerine 1.5 su bardağı kaynar su koyuyoruz ve yarım saat dinlendiriyoruz. Dinlenen toniğimizi cam şişe yada kavanoza aktarıyoruz. Sabah akşam olmak üzere cildimize pamuk yardımıyla uyguluyoruz. Sprey şişe ile de kullanılabilinir. Yüzümüze sıkıp temiz parmak uçlarıyla masaj yaparak toniğimizi cildimize yediriyoruz. Bu doğal tonik ile cildimiz hem canlanıyor hemde temizleniyor. Hepsi bu kadar..